Katarzyna Laurent

Kwalifikacje

Jestem psychologiem klinicznym i psychoterapeutą. Na co dzień pracuję w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Swoje wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Paryskim Université Paris Diderot Paris 7 we Francji, gdzie ukończyłam  specjalizację z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Obecnie zajmuję się psychoterapią psychoanalityczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Nieustannie kształcę się w Polsce i za granicą, wykorzystując w pracy z pacjentem najnowsze odkrycia naukowe i metody terapeutyczne. W trosce o Państwa dobro i jakość pracy terapeutycznej, regularnie korzystam również z superwizji.


Moja metoda: psychoterapia psychoanalityczna

Psychoterapia psychoanalityczna jest skuteczną metodą leczenia większości zaburzeń psychicznych. Metoda ta w optymalnych warunkach może zapewnić trwałą zmianę samopoczucia i funkcjonowania pacjenta. Myślenie psychoanalityczne jest z założenia otwarte na wszelkiego rodzaju nowości z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii, płynnie integrując najważniejsze z nich w swoich ramach.

Najważniejszym założeniem metody psychoanalitycznej jest indywidualne podejście do pacjenta, które opiera się na szacunku dla jego przeżyć, historii, przekonań oraz poglądów. Oznacza to, że postrzeganie pacjenta nie ogranicza się do jego objawów lub diagnozy, a spotkanie z terapeutą nie ma na celu narzucenia gotowych rozwiązań. Przeciwnie, podjęcie psychoterapii oznacza zaangażowanie się w szczególną, zaakceptowaną obustronnie relację, gdzie terapeuta i pacjent wspólnie dokładają starań, by znaleźć źródło problemów, które nie pozwalają pacjentowi na czerpanie pełnej satysfakcji z życia, i przekształcić je w źródło nowej siły i pozytywnych zmian.

Dialog terapeutyczny opiera się także na przekonaniu, że nie można uogólniać przyczyn objawów i problemów psychicznych. Dlatego też rolą psychoterapeuty jest uważne słuchanie, pogłębianie rozumienia funkcjonowania pacjenta i odkrywanie procesów psychicznych, które utrudniają osiąganie satysfakcji w życiu zawodowym, społecznym i intymnym. Terapeuta dostosowuje swoją aktywność do aktualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Dodatkowo, metoda terapeutyczna  różni się w zależności od grupy wiekowej, rodzaju problemów lub natury dolegliwości. Dowiedz się więcej


Dyplomy i Certyfikaty

©2017 Żródło Katarzyna Laurent Wszystkie prawa zastrzeżone

error: Treść strony www jest chroniona!